7 asja, mida teha enne sünnitust

7 asja mida teha enne sünnitust

Oled juba mitu kuud jõudnud nautida seda mõtet, et varsti – varsti saab sinust ema, su kõht kasvab ja tähtaeg aina läheneb. Enne kui sinust saab ema ja elu muutub mitmeid kordi vahvamaks,  leia selle imelise ja tundmatu uue olukorra eel, hetkeski aeg, et pööra tähelepanu just neile 7 asjale.

Päev sulle endale

Millal sa viimati magasid süümepiinadeta lõunani? Lugesid lõpuni raamatu oma öökapil? Ei mõelnud korrakski beebiasjadele, triikimisele või koristamisele? Või läksid kinno keset päeva? Kui ei meenu, siis vali omale järelejäänud nädalatest see üks päev, mil keskendud vaid iseenda soovidele. Teised võivad nüüd oodata!

Tüdrukuteõhtu

Iga naine vajab sõbrannasid ja kui nad on sul olemas, oled sa õnnega koos. Kui siiani leidsid vähemalt kord nädalas võimaluse, et sõbrannadega kohtuda, siis õige pea hakkab sinu aja üle otsustama üks väike imearmas kodanik.

Seega, veel enne tähtsat tähtaega, kutsu sõbrannad kokku ning rääkige kaua jaksate, sest ka teaduslikult on tõestatud sõbrannade olulisust naise tervisele ja kehale. Ajaveetmine sõbrannadega viib alla meie stressihormooni, taseme ning aitab naise kehal luua serotoniini, mis on hea tuju hormoon ning hoiab depressiooni meist eemal ja meeleolu kõrgel. Ja just seda ongi ju ühel tulevasel emmel vaja!

Hoolitused- hoolitused- hoolitused!

Ei ole paremat aega, ega paremat põhjust enda eest hoolitsemaks kui – rasedus. Nüüd on aeg panna kinni juuksuriaeg, teha kaunis pedi- ja maniküür ning loomulikult nautida ka lõõgastavat massaaži, sest beebi saabudes on neid luksuslikke hetki iseendale väga keeruline leida.

Boonus: kaunilt sünnitustuppa saabudes tunned end enesekindlamalt!

Kohting kallimaga

Olles veel kahekesi, tasuks seda aega kvaliteetselt kasutada ning veeta vähemalt üks nädalõpp koos – olgu selleks väljasõit spaasse, romantilise metsamaja rentimine või hoopis ilus restoranikülastus. Oluline on aeg teineteisele, et segamatult vestelda, üksteise seltskonda nautida ja ühele ajastule ilus punkt panna.

Kui peres on veel lapsi, võiks ka nendega midagi vahvat ette võtta, enne kui väike õde või vend saabub, sest paratamatult hajub siis tähelepanu neilt mõneks ajaks veidi eemale.

Kas sa hingata oskad?

Paljud, juba sünnitanud naised, teavad, et õige hingamine on äärmiselt oluline tegur, mis aitab sünnituse ajal enesekontrolli säilitada ning valudega hakkama saada.  Kui sa veel hingamise tähtsusele keskendunud ei ole, siis veel on aega , et ennast selle olulise teemaga kurssi viia. Siinkohal on abiks nii praktilised raamatud või hingamisterapeut.

„Jah!“ ilusale mälestusele

Siin jagunevad naised kaheks, osad on kindlad, et tahavad beebiootust jäädvustada ning teised usuvad, et see pole nende jaoks.

Kui sina kuulud viimaste hulka, siis tea, et pole midagi vahvamat kui paari aasta pärast üks meetripikkune marakratt vaatab imekaunist fotot sinust ning küsib särasilmil : „Emme, kas tõesti mina olen siin sul kõhus?“ Tean päris mitmeid naisi, kes on sõbrannade või pere õhutusel siiski pildistama läinud ja hiljem selle kogemuse eest väga tänulikud olnud.

Lisaks sellele, et tunned end oma kehas võõralt, vaevavad sind kindlasti ka küsimused- mida selga panna ja kuidas poseerida? Tegelikult võid kindel olla, et see „töö“ tehakse sinu eest ära! Näiteks leiab kleidilaenutusest Kaunis kleit erinevas stiilis kleite igale naisele ja maitsele (jah, sa ei pea kartma, et sind uputatakse pitsivahtu, kui see pole sinu stiil!). 

Ja kuidas poseerida? Selle mure aitab lahendada fotograaf, kes läbi kaamerasilma näeb sinu parimaid külgi ja juhendab sind ka pooside osas. Seega, ütle vaid „Jah!“ilusale mälestusele.

Kiri lapsele

See Ameerikast tulnud traditsioon on oma koha kenasti sisse võtnud ka Eestis. Ajal, mil sa oled üheksa kuud keskendunud ühele väikesele tegelasele, on just sünnituseelsed nädalad õiged, et oma tunded ja mõtted ka paberile panna. 

Kirjuta oma lapsele, millised on tunded, mis sind hetkel valdavad, millised unistused on sul seoses temaga ning põimi teksti sisse ka mõni ilus lubadus. Seejärel aseta kiri ümbrikusse ja peida sahtlipõhja. Kui laps on täisealine, või teatab sulle ise tähtsast uudisest- emaks või isaks saamisest, on imeliseks kingituseks talle see aastatetagune emotsioonidest tulvil ümbrik.

Loe veel

Minu 3 lapseootust läbi fotode

Minu 3 lapseootust läbi fotode

Kolm rasedust ja kolm erinevat varianti, kuidas seda piltidele jäädvustasin. Ehk saab keegi minu kogemusest mõtteid, milliste fotodega soovib oma lapseootust meenutama jääda. Esimene rasedus - ainult kodused pildid Esimest last oodates, peaaegu 16 aastat tagasi aastal...

6 põhjust, miks rasedana kleit laenutada

6 põhjust, miks rasedana kleit laenutada

Toon siin postituses välja 6 erinevat põhjust, miks on rasedana mõistlikum kleit ostmise asemel, hoopis laenutada Kuigi shoppamine on üks suur stressimaandaja ning naistena meeldib meile kõike ilusat oma kappi kuhjata, ei ole see alati kõige mõistlikum tegu. Eriti kui...

Kes või mis on Kaunis Kleit Kleidilaenutus?

Kes või mis on Kaunis Kleit Kleidilaenutus?

Tere. Minu nimi Katrin ja ma olen Kaunis Kleit Kleidilaenutuse asutaja. Iga naise garderoobist leiab vähemal või rohkemal määral kleite, nii ka minul, aga ikka on peole või pildistama minnes tunne, et tahaks midagi teistsugust, midagi uut. Oma kolmandat last oodates...